Home » Koučing » Selektívny koučing

Selektívny koučing

Aj vy si myslíte, že koučingový proces je dlhý a finančne náročný? Ak sa potrebujete dlhodobo rozvíjať a pracovať na dosahovaní svojich cieľov – či už profesijných alebo životných, môže to tak byť. Vtedy vám kouč pomáha na stretnutiach jasne definovať vaše ciele, vizualizáciu a precítenie výsledkov a cestu k ich splneniu. Vytúžený výsledok nedosiahnete po jedinom stretnutí. Akákoľvek zmena vo vašom živote predpokladá zmenu vo vašom myslení a správaní sa. A to môže trvať dlhý čas.

Niekedy nemáte potrebu dlhodobo pracovať na zmenách. Ak vás trápi celkom konkrétny problém, ktorý neviete vyriešiť, obráťte sa na kouča. Aj v tomto prípade vám pomôže nájsť vaše vlastné riešenie. Nemusíte prejsť celým koučingovým procesom tak ako pri osobnostnom rozvoji. Niekedy stačí jedno stretnutie a na riešenie toho vášho problému prídete rýchlo.

Sú situácie, keď potrebujete spraviť dôležité rozhodnutie. Váhate, rozmýšľate, zvažujete alternatívy. Neviete si vybrať, ktoré riešenie je pre vás z dlhodobého hľadiska najlepšie. Čím viac rozmýšľate, tým viac sa ponárate do samotného problému. Stratili ste nadhľad. Vtedy je ťažké, niekedy nemožné, nájsť východisko. Kouč vás cielene vyvedie zo začarovaného kruhu. Sami nájdete svoje vlastné a najlepšie riešenie.

Vyskúšajte selektívny koučing. Selektívny koučing je rýchly proces zameraný na jediné – nájsť vlastnú cestu a vyriešiť to, čo vás trápi a zaťažuje. Jediná hodina spolupráce s koučom vám pomôže vyriešiť to, s čím sami neúspešne bojujete. Vaše dobré rozhodnutie vám môže zmeniť život. A na to niekedy stačí jedna jediná hodina.

Investujte 60 minút svojho života na to, aby ste ho dokázali zmeniť.

Ešte stále sa vám zdá, že koučing je časovo a finančne náročný?

Top