Prečo spolupracovať s koučom

Spolupracovať s koučom sa vám vyplatí. Počas koučovacieho procesu vám kouč pomôže objaviť vlastný potenciál. Keď s koučom nájdete pozitívne zdroje vo svojej minulosti, dokážete využiť to, čo vo vás je. Vytvoríte si nové návyky, ktoré vám zlepšia váš život.

Biznis koučing

Ste manažér? Riadite ľudí alebo projekty? Zvyčajne zostávate vo svojich vzorcoch rozmýšľania a správania. Úlohy, ktoré sú na vás kladené, sú z mesiaca na mesiac náročnejšie. A spĺňať ich je stále ťažšie. Pokiaľ nedokážete zmeniť svoj starý systém, príde čas, kedy už nebudete schopní dosahovať stále náročnejšie ciele. Viete, že starý systém je síce funkčný, no nedostačujúci. Rozmýšľate o zmene. Viete ako ju dosiahnuť? Pokiaľ sa budete stále točiť v tom istom kruhu, nedokážete z neho vystúpiť. Potrebujete nápad. Niečo alebo niekoho, kto vám ukáže, že sa dá rozmýšľať a pracovať aj inak. Skúste kouča. Počas koučingového procesu nájdete v sebe nové možnosti. Kouč vám pomôže nájsť vaše vlastné zdroje.

Pracujete na novej pozícii? Možno ste dlho čakali, kým vás povýšia na vytúžené pracovné miesto. Alebo ste nastúpili do novej spoločnosti. Ocitli ste sa na novej stoličke v novej kancelárii, cítite zadosťučinenie, že pracujete tam, kde si zaslúžite. Ale občas o sebe pochybujete. Zvládnem to, čo sa odo mňa očakáva? Viem splniť všetky požiadavky, ktoré sú na mňa kladené? Občasné pochybnosti sú namieste, vedia vás posunúť o kus vpred. Ale pokiaľ pochybnosti nie sú iba občasné, ak pochybujete o sebe, vtedy je dobré začať spolupracovať s koučom. Práve kouč vám pomôže objaviť váš potenciál a nastaviť s vami vaše ciele tak, aby ste dosiahli úspech. Nech sa nachádzate na akejkoľvek pracovnej pozícii. Koučing vám pomôže byť efektívnejší. Kouč vám podá pomocnú ruku a pri spolupráci s ním dosiahnete aj tie najnáročnejšie ciele. Vďaka koučingu sa budete istejšie posúvať k dosiahnutiu vašej spokojnosti. Počas koučingového procesu objavíte v sebe zdroje. Tú silu, ktorá vás poženie vpred. A istotu, že dokážete všetko, čo ste si predsavzali. Spolupráca s koučom a biznis koučing sa vám bohato vyplatí.

Životný (life) koučing

Dosiahnutie spokojnosti v živote je podmienené mnohým. Osobný život a práca sú spojené nádoby. Pokiaľ nemáte v poriadku súkromný život, s veľkou pravdepodobnosťou sa vám nebude dariť ani v práci. A naopak. Ak máte problémy v práci, váš osobný život bude trpieť. Pracovné starosti si nosíte domov a miesto toho, aby ste plnohodnotne trávili čas s partnerom a deťmi a venovali sa svojim záľubám, budete mať v hlave iba prácu. Ak vás pracovné problémy pohltia, vaše vzťahy budú trpieť. Nakoniec sa nedokážete tešiť z medziľudských vzťahov. Tie zostanú narušené. A môže sa stať, že nezostanú žiadne. Zostanú iba pracovné problémy.

Ak máte narušený vzťah s partnerom alebo najbližšími, ťažko sa budete v práci sústrediť na pracovné úlohy. Aj v práci budete venovať pozornosť iba súkromným starostiam. Konečným výsledkom bude nielen vaša nízka pracovná efektivita, nesplnené úlohy, nedodržané termíny, ale aj nespokojnosť vašich nadriadených. To je cesta nadol, váš pád sa dá ťažko zastaviť.

Ale aj v takýchto ťažkých situáciách vám pomôže kouč. Práve s koučom dokážete analyzovať, prečo sa tak deje. Váš životný kouč vám pomôže objaviť pozitívne zdroje v minulosti. Vďaka koučovi pochopíte, že aj takéto situácie sa dajú zvládnuť. Počas koučovacieho procesu si ujasníte, čo chcete, čo vás zaťažuje a čo treba zmeniť. Koučing vám pomôže ujasniť si, prečo treba stále pracovať na vašom vzťahu. Ako na ňom pracovať, aby ste znova našli harmóniu a spokojnosť. Možno je váš vzťah narušený tak, že už nestojíte o to, aby pokračoval. No neviete, ako ho ukončiť. Práve vďaka koučovi si budete vedieť zodpovedať na otázky, či má význam vo vzťahu pokračovať a ako. Alebo vám životný koučing objasní, že vaše investície do vzťahu sú zbytočné.

Rovnako je to s narušenými vzťahmi s deťmi, rodičmi a priateľmi. Ak vám záleží na harmonických vzťahoch a druhá strana vašej snahe o nápravu odoláva, treba zmeniť vlastné správanie. Keď budete zostávať vo svojich starých vzorcoch správania, zmena sa vám nepodarí. Práve koučing vám pomôže nájsť nové spôsoby a cesty, ako zlepšiť vaše vzťahy.

Prečo sa rozhodnúť pre kouča

Kouč vám pomôže objaviť vlastné zdroje, pri koučingu objavíte svoj potenciál. Práve kouč vám pomôže zvládnuť akékoľvek náročné pracovné situácie. Nielen úlohy na novej pracovnej pozícii. Počas koučovacieho procesu zistíte, že ste si viac istí, že máte nové nápady, že si viete nastaviť nové ciele. Kouč vás bude sprevádzať nielen na ceste k ich splneniu, ale spolu sa budete tešiť v cieľovej rovinke.

Keď neviete, ako zlepšiť vaše medziľudské vzťahy, obráťte sa na kouča, ktorý má skúsenosti so životným (life) koučingom. Počas koučingu zistíte, ako spraviť zmeny vo vlastnom správaní. Nemusíte riešiť iba narušené vzťahy. Ak si neveríte, máte nedostatok sebadôvery a sebaistoty, práve kouč vám dodá istotu, že zvládnete všetko, čo chcete. Koučova pomocná ruka vás bude sprevádzať nielen koučovacím procesom. Vďaka nemu dosiahnete byť sebavedomí, úspešní, oceňovaní a milovaní práve tak, ako si to zaslúžite. Spolupráca s koučom má ďalšiu výhodu. Vďaka nemu sa dokážete pozrieť na nové úlohy, ktoré budú prichádzať tak, že si dokážete pomôcť sami aj bez kouča. Budete vedieť, ako riadiť vlastný život.

Chcete zmeniť svoj život? Kouč a koučing vám pri tom pomôže.

Podobné články