Life koučing – stanovte si ciele

V živote mávate obdobia, keď máte pocit, že ste niekde uviazli, že žijete iba zo dňa na deň. Na jednej strane je to pohodlné, ste v zóne komfortu. Na druhej strane je tento stav nebezpečný. Keď sa máte dobre, zvyčajne nikto a nič vás neprinúti tento stav zmeniť. Niekedy vás udalosti a situácie donútia premýšľať, čo so svojim životom. Kladiete si otázky, či chcete skutočne žiť tak, ako doteraz. Viete, že by ste mali niečo zmeniť. Pokúšate sa o vlastný koučing, o koučing samého seba. Ak nemáte skúsenosti so životným koučingom, Vaša túžba po zmene zmĺkne. Prekričíte ju svojou pohodlnosťou. Zotrváte vo svojej zóne komfortu.

Viete, aké sú vaše životné hodnoty a priority? Máte stanovené ciele? Efektívne riadenie samého seba začína pri stanovení si zmysluplných cieľov. Až keď viete, čo chcete dosiahnuť, môžete sa rozhodnúť, akou cestou sa vydáte. Mark Twain kedysi povedal: Keď neviem, kam chcem ísť, nemôžem sa čudovať, kde som sa dostal. Pokiaľ nemáte určený cieľ a spôsob, akým ho dosiahnete, nemáte ani motiváciu, aby ste ho dosiahli. Koučing vám pomôže v stanovení si priorít a cieľov.

Koučing samého seba

Každý cieľ začína snom. Máte svoj sen? Viete, aký chcete mať svoj život? Vezmite si papier a pero, pohodlne sa posaďte a rozmýšľajte. Napíšte si, aký chcete byť. Akú chcete mať prácu, aké chcete mať vzťahy. A nezabudnite si v rámci koučingu samého seba napísať, kde ste teraz. Vidíte ten rozdiel? Napadá Vás, čo treba zmeniť, aby ste boli presne taký, aký byť chcete? Rozmýšľať o zmene nestačí. Treba vykonať aktivity, ktoré zmenu spôsobia.

Podobné články