Terapeut

Niekedy potrebujeme pomoc psychológa alebo terapeuta. Každý z nás si nesie v sebe zážitky – nemusí to byť iba z detstva, ktoré nevieme spracovať. Kedy vyhľadať klinického psychológa alebo terapeuta?

Terapeut s vami znova prežije traumatický zážitok alebo situáciu, ktorá ovplyvňuje váš každodenný život. Budete sa orientovať na minulosť. Terapeut vás vráti do situácie, v ktorej vznikli vaše traumy. Znova budete všetko prežívať, vracať sa k jadru problému. Až dovtedy, kým nepochopíte, že ste mali aj iné voľby riešenia. Na základe znova prežitého si budete vedieť stanoviť priority. Zrejme aj iné životné hodnoty. Pochopíte, čo mať nechcete.

Terapeut vás vedie od reality do minulosti. Prežitím minulosti spracujete traumy tak, že si budete s jeho pomocou vedieť stanoviť svoje ciele. Psychoterapia nie je krátkodobou záležitosťou, niekedy trvá aj roky. Ak naozaj chcete a potrebujete spracovať minulé zážitky, je dobrou voľbou. Vylieči vašu dušu. Ak sa potrebujete orientovať na budúcnosť a minulosť máte vyriešenú, voľte osobný koučing. Rýchlejšie vás privedie k stanoveniu a k splneniu vašich cieľov.

Podobné články