Time management

Tréning Time managment je zameraný na zefektívnenie využitia času. Okrem znalostí sa na ňom účastníci naučia mnoho praktických zručností. V prípade, že o tento tréning máte záujem, neváhajte nás nezáväzne kontaktovať na čísle 0903 553 300, alebo e-mailom martinovicova@edwell.sk.

Z obsahu tréningu vyberáme niektoré myšlienky

Viete hospodáriť zo svojim časom? Zdá sa vám, že deň má málo hodín? Deň je rovnako dlhý pre všetkých, iba niektorí ho nevedia využiť práve tak, aby stihli to, čo si naplánovali. Je dobré rozdeliť si pracovný deň na pomyselné tri rovnako dlhé časti. V niektorých zdrojoch sa dočítate o tretinovom princípe. Vo všeobecnosti platí, že deň by sme si mali rozdeliť na tri osemhodinové úseky. Jeden diel venujeme práci a pracovnej činnosti. Druhý diel využívame na čas strávený so svojou rodinou a na svoje záľuby. No a ten tretí by sme mali venovať vlastnej regenerácii – spánku. Viem, je to systém, ktorý funguje iba teoreticky. Čo sa dá spraviť pre to, aby sme ho preniesli do praxe?

Ste zamestnaní a pracujete v kancelárii? Koľko času naozaj strávite iba prácou? Ráno prídete do zamestnania, prídete ku svojmu pracovnému stolu. Zapnete počítač. Vstanete, uvaríte si kávu. V kuchynke stretnete kolegyňu, porozprávate sa o včerajšom večere, o televíznom programe, o návšteve, možno o kine alebo skvelej párty. Asi 30 minút z pracovného času ste venovali síce príjemnej, ale s prácou nesúvisiacej komunikácii. Prídete ku stolu, pozriete maily. Možno diár, kde si plánujete pracovné stretnutia. Akonáhle začnete pracovať, začnú vyzváňať telefóny. Na lište svojho displeja vám začnú blikať upozornenia o nových správach vo vašej mailovej schránke. Vyruší vás kolega, asistentka. Na stole máte stoh nespracovanej pošty a dokumentov. Na obrazovke počítača rozpracovanú analýzu, ktorú ste mali odoslať včera. Zodpoviete na niekoľko telefonátov, niekoľkokrát nazriete do mailovej schránky. Všetci chcú od vás okamžité vyjadrenie. Všetko je dôležité a súrne. A všetko riešite tak, ako od vás potrebujú a chcú iní. Medzitým sa ozve váš žalúdok, pozriete na hodinky, je obed, treba dodať telu energiu. Po hodine strávenej s kolegami v jedálni a v kuchynke pri káve, sa vraciate ku svojmu stolu. A ku svojej práci. Skontrolujete mailovú schránku, zodpoviete na nové maily, vybavíte telefonáty. Chvíľka pokoja, konečne sa vraciate ku svojej analýze. Pracujete. Medzitým ďalšie súrne a dôležité veci, telefonáty, maily. S hrôzou zistíte, že je takmer koniec pracovnej doby. Vaša analýza stále nie je dokončená. Máte nepríjemný pocit, predsa ste ju mali odoslať už včera. Spoznávate sa? Vyzerá váš pracovný deň takto? Viete, aké chyby robíte? Majte kladný vzťah voči času. Nesťažujte sa, že je ho málo. Využite každý moment efektívne. Ak sa naučíte riadiť čas, už sa vám nebude chýbať.

Cena vašej práce

Zamestnávateľ vás platí za vami vykonanú prácu.

Na to, aby vám mohol vyplatiť 1 euro, potrebuje, aby ste vyprodukovali minimálne 3 eurá. 1 euro sú odvody, ktoré za vás vypláca a 1 euro je jeho zisk. V prípade, ak je vaša produkcia menšia, iste zváži, či si vás ponechá v radoch svojich zamestnancov, alebo vaše miesto jednoducho zruší a dohliadne na vyššiu efektivitu práce vašich kolegov.

Ak nevyužívate pracovný čas tak, ako by ste mali a ako sa od vás očakáva, ste horúcim adeptom na to, aby ste rozšírili rady nezamestnaných.

Podobné články

Komunikačné techniky

18 decembra, 2017

Verbálna komunikácia

11 decembra, 2017

Malý slovník reči tela

4 decembra, 2017

Neverbálna komunikácia

20 novembra, 2017

Komunikácia

13 novembra, 2017

Práca s poštou

30 októbra, 2017

Plánovanie času

23 októbra, 2017

Tréningy

23 októbra, 2017

Dôležité a naliehavé

16 októbra, 2017

Tréner

11 septembra, 2017