Životný koučing (life koučing)

Ak žijete v nerovnováhe, iste nie ste so svojim životom spokojní. Vaše postoje, vaše myšlienky, ovplyvňujú celý váš život. Pracovný aj súkromný. Potrebujete sa dostať do rovnovážnej polohy. Nie vždy sa to dá bez pomoci. V minulosti ste nezažili nič natoľko negatívne, aby ste sa museli podrobiť psychoterapii. Nemáte nespracované zážitky, ktoré vás mátajú a nedokážete sa cez ne preniesť. Ale viete, že svoj život sa vám vymkol z rúk. Life koučing vám účinne pomôže. Kouč vás prenesie cez váš strach a obavy. Dokážete spolu pracovať tak, aby ste si určili nové životné priority a určili si iné životné hodnoty.

Veríte si? Alebo o sebe pochybujete? Sebavedomie a sebaúcta dokážu utrpieť ťažké rany, keď sa nám nepodarí niečo, v čo sme verili. Nemusí sa to týkať iba pracovnej sféry. Oveľa ťažšie prežívame práve tie súkromné traumy. Často krát sa dlho nevieme adaptovať na zmenené životné podmienky. Takmer všetci sme zažili traumu z rozchodu (alebo rozvodu) s partnerom. Vysporiadať sa s novým osamelým životom sa zdá byť nemožné. Po stretnutiach s priateľmi sa vám na malú chvíľu uľaví, no situáciu nevyriešite. Sebaobviňovanie, hľadanie vinníkov a zlosť všetko zhoršuje. Niekto sa adaptuje rýchlo, u niekoho to trvá dlhý čas. Ak sa nevieme vysporiadať s odchodom alebo úmrtím blízkeho človeka, je treba vyhľadať pomoc. Pomôže vám kouč. Posilní vaše sebavedomie. Koučing vám vráti sebaúctu. Práve koučing vám pomôže uvoľniť vlastný potenciál natoľko, aby ste sa s minulosťou nielen vysporiadali. Ale hlavne našli silu na to, aby sa kríza nezopakovala. A keby ste sa ocitli v rovnakej situácii, budete ju už vedieť riešiť.

Žiadny vzťah nie je ideálny. Ani pracovný, ani súkromný. Spolužitie občas prinesie situácie, ktoré ťažko zvládate. A neviete ich vyriešiť. Komunikácia viazne. Situácia sa zhoršuje. Vzťahy sú narušené. Stratila sa dôvera. Zrazu neviete, ako ďalej. Stále vám záleží na vzťahu a ľuďoch okolo vás. Potrebujete pomoc na to, aby ste sa znova naučili komunikovať. Aby ste znova vybudovali dôveru vo vašich vzťahoch. Vezmite zvyšky svojej dôvery a obráťte sa na kouča. Keď otvorene preberiete všetko, čo vás trápi, koučing vám pomôže vrátiť vlastnú sebadôveru. A tú potrebujete na to, aby ste udržali akýkoľvek vzťah. S partnerom, deťmi, rodičmi a súrodencami, so susedmi.

Nemusíme prekonávať iba odchod blízkeho na to, aby sme sa ocitli v životnej kríze. Niekedy stačí prísť o prácu, ale ju zmeniť. Odchod do dôchodku je tiež silným stresorom. Po desaťročiach v zamestnaní zrazu neviete, ako a čím si naplníte deň. Neviete, ako ďalej žiť plnohodnotný život. Ak chcete viesť život plný aktivít, ktoré vám prinášajú radosť, vyhľadajte kouča. Vždy vám pomôže nájsť nové riešenia. Počas life koučingu pochopíte, že život nekončí. Práve naopak, začína. A bude presne taký, aký si želáte a zaslúžite.

Podobné články